Przedszkole Językowe Europejska Akademia Dziecka

 • 71 336-33-11
 • ul. Główna 84, 55-080 Smolec

Niepubliczny Żłobek Akadenia Maluszka

Język angielski

Helen Doron

Angielski dla przedszkoli – nauka poprzez piosenki i rymowanki

Helen Doron Early English jest wyjątkową, prostą i naturalną metodą nauczania języka angielskiego, odpowiednią dla każdego dziecka, bez względu na to, jaki jest jego język ojczysty. Wykorzystanie unikalnej umiejętności dziecka do przyswajania języka pozwala na uczenie do dziesięciu razy szybciej niż przeciętne kursy. Kursy mają formę przyjazną dziecku, są pełne zabaw, gier i piosenek.
 
Metoda Helen Doron naśladuje sposób, w jaki dzieci poznają swój język ojczysty. Dzieci mają kontakt z językiem na co dzień, osłuchują się z nim, a każda próba powiedzenia czegoś czy wykazanie zrozumienia np. wydanego polecania sprawia, że rodzice lub inne bliskie osoby chwalą dziecko, co powoduje, że czuje ono satysfakcję z dokonanego postępu.
 
Ta rozpowszechniona i efektywna metoda nauczania języka angielskiego została opracowana przez Helen Doron – lingwistkę, która na co dzień współpracuje z nauczycielami na całym świecie. Dzięki temu istniejące już materiały dydaktyczne są systematycznie uaktualniane i udoskonalane, a nowe tworzone po to, by zaspokoić potrzeby dzieci i nauczycieli.Stale dążymy do tego, by zarówno nasze materiały dydaktyczne, jak i metodyka nauczania języka angielskiego dzieci w wieku od 3 miesięcy do 14 lat były najwyższej jakości.
 
Od 1985 roku metodą Helen Doron Early English uczone były setki tysięcy dzieci na całym świecie. Metoda oparta jest na zabawie i przynosi doskonałe rezultaty. Bazuje na naturalnym sposobie, w jaki dziecko uczy się języka ojczystego.

„Polly the Collie”

Znaczenie edukacji przedszkolnej i „Polly the Collie”
Edukacja przedszkolna jest kluczowa, gdyż:

 • Nauka we wczesnym wieku wywiera ogromny wpływ na rozwój dziecka, jak też na tworzenie się połączeń mózgowych.
 • Żeby zapewnić dziecku lepszy start i powodzenie w przyszłości niezbędne jest, by początki nauki były pozytywnym przeżyciem.

Aby umożliwić dzieciom jak najszybszy rozwój, należy zadbać o zaspokojenie ich fizycznych i rozwojowych potrzeb w bezpiecznym, pełnym szacunku i stymulującym otoczeniu.

Wprowadzenie do nauki języka poprzez muzykę, piosenki, taniec i ruch
Polly the Collie to radosny i rozśpiewany pierwszy kontakt z językiem angielskim. Dzieci zapoznają się z różnymi stylami muzycznymi, takimi jak rap lub jazz. Do każdej piosenki opracowana została specjalna choreografia, która umożliwia dzieciom pełniejsze zrozumienie jej treści i zapewnia świetną zabawę podczas każdego jej wykonania.
 
Nauka języka angielskiego poprzez muzykę i piosenki
 • Polly the Collie to wyjątkowo skuteczna metoda nauczania języka angielskiego poprzez intensywny kontakt z muzyką.
 • Dzieci uczą się, śpiewają, powtarzają, recytują, bawią się i grają w gry w oparciu o 14 specjalnie dla tego kursu napisanych piosenek w języku angielskim.
 • Aranżacje muzyczne piosenek są wesołe, w różnorodnych stylach i tempach, a teksty są tak napisane, że podobają się przedszkolakom.
 • Opierając się na najnowszych badaniach nad przyswajaniem wiedzy przez mózg dziecka, na całym świecie wiodący pedagodzy wprowadzają muzykę do programów nauczania jako narzędzie do przekazywania wiedzy.
Angielski z Polly to coś więcej niż kurs języka
  • Piosenki i ćwiczenia z Polly the Collie umożliwiają naukę angielskiego poprzez wypowiedzi ustne, ruch i stymulację wizualną. Zapewnia to zaangażowanie obydwu półkul mózgowych w proces nauczania, co dodatnio wpływa na przyswajanie wiedzy, również z innych dziedzin.
  • A najważniejsze jest to, że dzieci naprawdę dobrze się bawią przy piosenkach, opowiadaniach i zabawach z Polly the Collie, co w dużej części sprawia, że nauka z Polly jest tak efektywna.